HABERLER / KONFEDERASYON /

24 Kasım Öğretmenler Turnuvasına Başvurular Başladı

Yayın Tarihi : 2017 Eylül 18 15:07:07

Haberin

Okunma Sayısı
936

24 Kasım Öğretmenler Turnuvasına Başvurular Başladı

24 Kasım Öğretmenler Turnuvasına Başvurular Başladı

Ağrı ASKF Tarafından 2017 yılında ikincisi düzenlenecek olan Öğretmenler Arası Futbol Turnuvasının başvuruları başladı.

Ağrı ASKF Tarafından 2017 yılında ikincisi düzenlenecek olan Öğretmenler Arası Futbol Turnuvasının başvuruları başladı.

Turnuvanın 2016 sezonu eğitimci Önder Baydar adına düzenlenirken, bu sezon turnuva Aleattin Akyel adına düzenlenecek.

Federasyondan yapılan açıklamada “Turnuvanın şampiyonu ve ikincisi ödül alacak. Ayrıca Turnuvanın final müsabakasının 24 Kasım öğretmenler gününde oynanması planlanıyor.  Turnuva başvuru şartları ve statü tüm okullara gönderildi” denildi.

iŞTE O STATÜ

EĞİTİMCİ ALEATTİN AKYEL

24 KASIM ÖĞRETMENLER ARASI FUTBOL MÜSABAKALARI

 

 

 STATÜSÜMADDE 1 – AMAÇ VE KAPSAM

 

Bu turnuvadaki amaç ; Sporun evrenselliği ve kardeşlik ilkesinden hareket edilerek Ağrı İlinde görev yapan öğretmenlerin bir araya gelerek spor yapmalarını sağlamak ; bedensel, zihinsel, psikolojik ve geçmişteki arkadaşlıkları tekrar canlandırıp sosyalleşme adına katkıda bulunarak, boş vakitlerini spor alanlarında tüketmelerine yardımcı olmak, yeni eğitim öğretim yılına moralli başlamalarını sağlamak, yeni atanan öğretmenlerin oryantasyonuna katkıda bulunmak için hazırlanmış bir turnuvadır.

 

MADDE 2 – KISALTMALAR

TALİMAT

 TFF ASKF

KOMİTE

MEM

 Ağrı 24 Kasım Öğretmenler Arası Futbol Müsabaka Talimatı

Türkiye Futbol Federasyonu’nu

Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu

 Ağrı Öğretmenler Arası Futbol Turnuvası  Tertip Komitesi’ni

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğünü

ifade eder.

 

MADDE 3 – ALEATTİN AKYEL 24 KASIM ÖĞRETMENLER ARASI  FUTBOL LİGİ’NİN OLUŞUMU

(1) ALEATTİN AKYEL 24 KASIM ÖĞRETMENLER ARASI  FUTBOL LİGİ’NİN oluşumu Ağrı Askf  tarafından oluşturulmakta olup, organizasyon Ağrı ASKF tarafından gerçekleştirilmektedir. Organizasyon, 2016 yılında eğitimci Önder Baydar adına gerçekleştirilmiş, 2017 yılı için ise hayatını kaybeden Eğitimci Aleattin AKYEL adı ile organize edilecektir.

(2) Müsabakalar ; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Camiasını kapsamakta olup, müsabakalar Ağrı ASKF’nin  Spor tesislerinde   (Yediye yedi) şeklinde oynatılacak ve ofsayt kuralı dışındaki tüm beynelmilel futbol oyun kuralları geçerli olacaktır.

(3) ALEATTİN AKYEL 24 KASIM ÖĞRETMENLER ARASI  FUTBOL LİGİ’NİN  maçları  ile ilgili; katılım şartları, oyun kuralları, ceza uygulamaları, kadrolar, statü, fikstür, fotoğraflar, panorama, maç sonuçları, puan durumu, ceza listesi, duyurular vb. tüm bilgiler AĞRI ASKF’nin  resmi web sitesi olan www.agriaskf.com da ve Ağrı ASKF’nin sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir.

 

 

MADDE 4 – KATILIM ŞARTLARI

(1) Turnuvaya katılım için ön koşul Eğitim Camiasında temsil edilen kurum, STK veya topluluk olunmasıdır.

(2) 2.Öğretmenler Arası Futbol karşılaşmaları 2017 Sezonunda Kupa, Madalya ve Final Organizasyonu giderleri Ağrı Askf tarafından,  Ödüller, saha giderleri, Hakem ve Personel   giderleri ise turnuvaya katılım gösteren katılımcı kurumlardan alınan katılım ücretleri ile ödenecektir.   

(3) Turnuvaya katılacak olan takımlar,  en az 7, en fazla  12 kişilik kadrolarına ait bilgi girişlerini, aşağıda ayrıntıları belirtilen sistem üzerinden yaparak, bu sistemden aldıkları sporcu lisans belgelerini ve katılım formunu, kurum personellerinin görev yeri belgelerini ekleyerek tek bir dosya  halinde turnuva tertip komitesine teslim edeceklerdir. Kesin listeler teslim edildikten sonra bir takımda yer alan 12 kişi daha sonra ki zamanlarda takımdan ayrılsa bile o sezon içinde başka bir takımda yer alamayacaklardır.  Müsabakalar başladığı saatten sonra listelere herhangi bir ilave yapılamayacaktır. Sistemde bulunan oyuncuların değiştirilmesi mümkün değildir. Hiçbir suretle oyuncu değişikliği yapılmayacaktır. Grup maçlarından sonra oyuncu listelerine sadece 1 oyuncu eklenebilir.

(4) Her takımın başında 1 takım kaptanı olmak zorundadır.   Maçlarda devre arasında  sahaya 12 kişilik kadro haricinde 1 yönetici ve 1 antrenör dışında kimse girmeyecektir.

(5) Takımlar belirleyecekleri forma renklerine uygun; forma, şort, tozluk, tekmelik, spor ayakkabısı ile müsabakalara çıkmak zorundadırlar. Spor ayakkabının sakatlığa mahal verip vermediğinin takdiri müsabaka hakemindedir. Hakem dilerse ilgili sporcunun ayakkabısını değiştirmesini isteyebilir. Böyle bir durumda sporcu ayakkabısını değiştirmemekte ısrar ederse, hakem durumu takım kaptanına bildirir. Takım kaptanıda ilgili sporcunun ayakkabısını değiştirmesini sağlayamaz ise, hakem maçı tatil ederek tertip kurulu kararına bırakır. Bununla birlikte Formalarda uygun bulunan sponsor firma isim ve logoları olabilir. Formalarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kanunlarında yasaklı kelimeler ile sporun ruhuna aykırı yazılar yasaktır. Bu tip durumlarda müsabaka hakemi inisiyatif alarak müsabakayı başlatmayacaktır. Forma sırtlarında ise 1-99 arası numaralar olması gerekmekle beraber oyuncu isimleri de yazılabilir. Hakemin oyuncularla ilgili kart, gol vs. tespitinde geçerli olan bilgi,  esami listesine de yazılı olan forma numarasıdır. İsim önemli değildir. Forması olmayan takımlar müsabakalara yeleklerle çıkacaklardır.

 

 

 

MADDE 5 – FUTBOLCULARIN UYGUNLUĞU

Takım kadroları 12 kişiden oluşacaktır. Maçlarda ise takımlar sahaya yedişer kişilik kadrolar ile sahaya çıkacaklardır.

(1)Müsabakalara okullar, sendikalar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel okullar, Dershaneler, Rehberlik Araştırma Merkezi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine bulunan Halk Eğitim Merkezi, Öğretmen Evi ve Kreşler gibi kurumlarda katılım gösterebilir.

 (2) Öğretmenler dışında turnuvada Okulların bünyesinde bulunan Memurlar oynayabilir. Ancak Hizmet alımı yolu ile, TYÇP veya Denetimli Serbestlik kapsamında okullarda müstahdem olarak çalışan kişiler, turnuvada oynayamaz.

 (3) Milli Eğitim Müdürlüğünde en fazla  2 Öğretmen kadrosunda personele yer verilebilir.

(4) Halk Eğitim Müdürlükleri kendi adlarına turnuvaya katılabilirler. Bu kurumlardaki usta öğretici sayısı dördü geçemez.

MADDE 6 – SAHALAR

Maçlar; Ağrı ASKF’nin 35x50 ve 25x45 açık halı sahasında saat 17:00’da başlayacaktır. Hafta sonlarında maç verip vermeme teknik heyetin kararına tabidir. Takımlar hafta sonunda maç olup olmamasına karar veremez, kendilerine belirlenen saatte maça çıkmak zorundadır 

 

MADDE 7 – İTİRAZ USULÜ

 Bir takımda ilgili kurumda çalışmayan bir kişinin oynadığı tespit edilirse yapılacak işlem şöyledir. İtirazı yapan takım müsabaka oynanmadan önce seremonide resim alabilir. Bunun için izin almaya gerek yoktur. Müsabaka oynanırken itiraz edilecekse temsilciye konu hakkında bilgi verilir. Temsilci hakemi uyararak itiraz hakkında bilgilendirir. Hakem müsabakanın bitiş düdüğü çalmadan önce ilgili sporcuyu çağırarak resim çektirir. Müsabaka anında resim çekme olanağı yoksa hakem sporcuyu hakem odasına çağırarak resim çektirir. takım futbolcuyu getirmekle yükümlüdür. Ancak futbolcu gelip gelmemekte serbesttir. Futbolcunun gelmediği durumlarda ilgili kulüp 3-0 hükmen yenik sayılacaktır. Müsabakalarda itirazlar, müsabaka bitiminden 24 saat sonraya kadar yapılabilir. Bu itirazların yapılması sadece e-posta ile mümkündür. İlgili kurumlar kendilerine tertip komitesince verilen e-posta adresine itiraz metinlerini göndermedikleri takdirde itiraz geçersiz olacaktır. İtirazlarda süre olarak E-Postanın ulaşma saati dikkate alınacaktır. Hakemle çekilmeyen fotoğraflarda delil olarak kullanılabilir, ancak müsabaka hakeminin çekilen fotoğrafın bahse konu maç içinde çekildiğini teyit etmesi gerekir.

 

 

MADDE 8 – HAKEMLER

Müsabakalarda il hakem kurulu tarafından atanan veya eski futbolculardan oluşan hakemler maçları yöneteceklerdir.  Müsabakalarda; 1 hakem görev yapacak olup, maç raporları amatör maçlarda ki sisteme göre uygulanacaktır. Müsabakalarda sorumlu bir temsilci bulunacaktır. Temsilci ve hakem isimleri maçlardan önce sisteme aktarılacak, takımlar federasyona ait web sitesi olan www.agriaskf.com adresinden müsabaka görevlilerini takip edebileceklerdir.

 

MADDE 9 – LİG SİSTEMİ

 

  

(a) Gruplama nasıl olacak

 

 1. Katılımcı sayısı alınacaktır.
 2. Katılımcı takımlar  4 erli gruplara ayrılacaktır.  Eğer ki gruplandırma sonrasında takım sayısı üç artarsa   bir grup üçlü oynanacaktır. Artan takım sayısı 2 olur ise iki grup üçlü oynanacaktır. Artan takım sayısı 1 olursa, ilk grup beşli olacaktır. Grup müsabakaları  tek devre lig usulü oynanacaktır.
 3. Gruplardan toplamda 16 takım çıkacaktır. Bu sebeple beşli gruptan üç, dörtlü gruptan iki, üçlü gruptan tek takım çıkacaktır. Takımların üst  eşleşmeleri ve sonraki statü, daha sonra belirlenecektir.
 4. Eleme müsabakaları ve final müsabakası tek maç üzerinden oynanacaktır.

 

(2)   Gruplarda puan sistemi geçerli olacak olup, galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puandır. Eşitlik halinde şu esaslara yer verilecektir.

Grup maçlarında İki Takımın puan eşitliğinde;

* Öncelikle kendi aralarındaki maç sonucuna bakılacaktır

* Eşitlik devam eder ise iki takım arasında penaltı atışı veya takımlar arasında anlaşma sağlanırsa kura çekimi yapılacaktır.

 

  Grup maçlarında Üç Takımın puan eşitliğinde;

* Öncelikle üç takımın yalnızca kendi aralarında oynadıkları maç sonuçlarına göre puan cetveli hazırlanacaktır. Bu puan cetvelinde ilk önce  puan üstünlüğüne bakılacaktır.

* Eşitlik var ise kendi aralarında daha fazla gol atan takıma öncelik verilecektir.

* Eşitlik devam ederse hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılacaktır.

* Hükmen yenilgisi olan takım yoksa üç takım arasında kura çekimi yapılacaktır.

 

Elemeli maçlarda eşitlik durumunda penaltılara gidilecektir.

Müsabakalarda maç süreleri; 25 + 25 = 50 dakika olacaktır. Devre arası 5 dakikadır. Final maçı tek maç, normal sürede beraberlik halinde penaltı atışlarına geçilecektir. Maç kadroları; 7 asıl + 3 yedek   şeklinde olacaktır. Oyuncu değişiklik sayısı 3’dür. Oyundan çıkan oyuncu tekrardan oyuna giremez.

Takımlar maçlara fikstürde açıklanan maç saatinden 15 dakika önce sahada hazır olmaları ve esame listelerini maç saatine 15 dakika kala temsilciye  veya hakemlere teslim etmeleri gerekmektedir.

Maçlarda esami listelerini önceden belirlenen yönetici, antrenör yada takım kaptanları tarafından imzalamaları gerekmekle birlikte, yönetici olmaması durumunda sahaya kaptan olarak çıkanlarda imzalayabilir. Birbirine yakın forma renklerinde olan maçlarda bir takıma kura ile numaralı yelek giydirilir. Takımlar esami listelerini müsabaka alanına gelmeden önce sistemden almaları gerekmektedir. Sistemden hazır olarak alınan esami listelerinde gerekli alan imzalayan yetkili tarafından doldurulur.  Onay için temsilciye verilir.

(e) Öğretmenler Arası Maçlarda başarı, kriterlerinin yanı sıra; Altın sekiz uygulaması yapılacaktır. Altın sekiz uygulamasında turnuvanın en iyi sekiz oyuncusu, turnuva öncesi belirlenen heyet tarafından seçilecektir. Sekiz oyuncu farklı takımlardan oluşacaktır. Turnuva sonunda bu sekiz oyuncuya plaket verilecektir. Altın sekizin tespitinde tertip komitesinde yer alan kişiler her mevki için birer isim yazarlar. Yazılan isimler kura ile çekilerek altın sekiz belirlenir.

 

ÖDÜLLER

Turnuvayı şampiyon bitiren takıma 1500 TL ödül + 1.lik Kupası + Madalya+ Kurum Amirine Plaket  verilecektir.

Turnuvayı ikinci bitiren takıma   750 TL Ödül + 2.lik kupası ve Kurum amirine Plaket verilecektir.

Turnuvada üçüncülük müsabakası oynanamayacaktır.

 

MADDE 10 – KATILIM EVRAKLARI

a)    O Kuruma ait personel olduğunu beyan edecek bir belge.

b)    Katılım Formu

c)     300 TL katılım ücreti (Hesap numarasına veya elden Makbuz karşılığı)

 

 

 

MADDE 11 – TERTİP KOMİTESİ

Tertip Komitesi toplam 5 kişiden oluşacaktır. Tertip komitesinin başkanlığını Ağrı ASKF Organizasyon sorumlusu yapar.  Komitede AĞRI ASKF 1 temsilci ve 4 kişide takımlardan seçilmek üzere görev alacaktır. Tertip komitesi olaylı veya sorunlu maçları karara bağlar. Komitenin aldığı kararlar oy çokluğu ile belirlenir. Tertip komitesi seçiminde teknik toplantıda aday olanlar ancak seçilebilir. Komite ayrıca Altın sekizi belirler. Altın Sekizi belirlerken tarafsızlığını korur.

 

MADDE 12 – DİSİPLİN KURULU

Disiplin Kurulu toplam 3 kişiden oluşacaktır. Disiplin kurulunun başkanlığını Futbol İl Temsilcisi yapar. Kurulda AĞRI ASKF 1 temsilci ve tarafsız 1 üye seçilerek görev alacaktır. Ceza uygulamaları amatör maçlarda uygulanan esaslara göre yapılacak olup, buna göre sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerli olacak, bir sonraki maça tesir etmeyecektir. İkinci ihtardan dolayı görülen kırmızı kartlarda sporcu 1 (Bir) maç ceza alacaktır. Direk Kırmızı kart gören sporcuların cezaları ve olaylı ihraçlarda hakem ve gözlemci raporuna göre cezalar verilir.  İhtiyaç duyulan maçlarda AĞRI ASKF’nin temsilcisinden de ayrıca maç raporu istenecektir. statüde yer alan yada almayan her türlü şartlar ve anlaşmazlıklarda TFF beynelmilel futbol oyun kuralları geçerlidir. Hakem fair-play’e uygun olmayan davranışlar dışında pozisyon gereği veya kural ihlali gereği ikinci sarı kartı yerine 10 dk bekleme cezası uygulayabilir. Bu takdir tamamen müsabakanın hakemine aittir.

 

MADDE 13 – KAYIT SİSTEMİ

Turnuva sistemi yapım aşamasında olup, turnuvaya yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Sistemin yetişmesi durumunda Turnuvaya kayıt sistemi http://www.agriaskf.com/turnuva linki üzerinden kayıt yapılır. Kayıt esnasında Cep Telefonunuza gelecek olan SMS’ler ücretsizdir. Kayıt sonrasında http://www.agriaskf.com/turnuva/turnuva_giris linkinden sporcular kayıt altına alınır ve lisans belgeleri çıkartılır.  Bu belgelere gerekli ekler konulacaktır. Sistem üzerinde takımın iletişim bilgileri güncellenecektir. Bilgi girişleri sonrasında katılım formu çıktısı alınıp imzalanarak teslim edilecektir. Temsilciye teslim edilen dosyalarda tutarsızlık olduğu takdirde sporcular onaylanmayacaktır. Evraklarını tam teslim eden takımların sporcuları onaylanacak ve tüm takımlar tarafından ilgili bilgiler görünecektir. Sistemde onaylı olmayan sporcular hiçbir suretle oynatılmayacaktır. Onay işlemi temsilci tarafından gerçekleştirilecektir.

 

MADDE 14 – BİLGİLENDİRME

Öğretmenler Arası Futbol Turnuvası başlama tarihi olarak 25 Eylül 2017  olarak düşünülmektedir. Teknik toplantı ve fikstür çekimi 22 Eylül Cuma  günü saat 17:30’da Ağrı Askf Spor Kompleksinde yapılacaktır.  Proje ile ilgili; istek, öneri, düzeltme, ilave, değişiklik vs. görüşlerinizi 0.506 489 0827  nolu telefona   paylaşımlarınızı göndermenizi arz/rica eder, teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

Bu statü toplam 14 maddeden oluşmakta olup, aşağıda isimleri yazılı kişilerin onayı ile yürürlüğe girer.

 

 

 

 

 

                 Doğan BAYRAM                                     İlhan SÖNMEZ                                      Özkan ASLAN

              Turnuva Sorumlusu                            Futbol İl Temsilcisi                                 ASKF Genel Sekreteri

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

 • Ağrı Vefa Spor U-19 Lig Şampiyonu Oldu
  U-19 finalinde Ağrı 1970 Spor ile karşılaşan ...
 • 8.KURUMLARARASI FUTBOL TURNUVASI STATÜSÜ
  8.KURUMLAR ARASI FUTBOL MÜSABAKALARI STATÜSÜ  ...
 • Federasyonumuzun Acı Günü
  Federasyonumuzun Başkan Yardımcısı Abdullah At...

Yorum Yap