HABERLER / SPOR BAKANLIĞI /

81 İLDE KYK ORMANLARI OLUŞTURULACAK

Yayın Tarihi : 2016 Kasım 11 05:56:21

Haberin

Okunma Sayısı
702

81 İLDE KYK ORMANLARI OLUŞTURULACAK

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle 81 ilde KYK ormanı oluşturulacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu daha yeşil bir çevre için kolları sıvadı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile KYK arasında imzalanan protokolle 81 ilde KYK Ormanı oluşturulacak.  

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından 10 Mayıs’ta imzalanan protokol uyarınca KYK yurtlarında kalan gençler tarafından 81 ilde fidan dikilecek. Protokol kapsamında yurtların bahçeleri de ağaçlandırılacak.

Her Genç İçin Bir Ağaç
Ağaç, orman sevgisi ve yeşilin yaşatılması konusunda gençlerde farkındalık oluşturmanın amaçlandığı projeyle KYK yurtlarında kalan öğrenci sayısı kadar ağacın toprakla buluşturulması hedefleniyor.

Proje kapsamında yurt bahçelerine de ceviz, badem, dut gibi meyve ağaçları dikilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu eğitim faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT ile de çeşitli protokoller imzaladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile de görüşmeler devam ediyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

  • DEDESİNİN GAZİ MADALYASIYLA KORE'DE
    Güney Kore’de düzenlenen 2018 Kış Olimpiyatl...
  • GÜNEY KORE’DE SPOR BAKANLARI BULUŞMASI
    Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 23...
  • BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ HABERTÜRK TV’DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
    Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ...