HABERLER / KONFEDERASYON /

AĞRI 1970 SPOR KULÜBÜ BAŞARISIZLIĞINA KILIF ARAMAKTADIR

Yayın Tarihi : 2016 Aralık 05 19:55:51

Haberin

Okunma Sayısı
2603

AĞRI 1970 SPOR KULÜBÜ BAŞARISIZLIĞINA KILIF ARAMAKTADIR

AĞRI 1970 SPOR KULÜBÜ BAŞARISIZLIĞINA KILIF ARAMAKTADIR

Bugün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Ağrı 1970 Spor Kulübü, Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım’a 1000 TL para cezası ve 30 gün hak mahrumiyeti verilmesi sebebi ile ilgili kulübün sosyal medyadan yapmış olduğu basın açıklamasına cevap metnidir.

Bugün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Ağrı 1970 Spor Kulübü, Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım’a 1000 TL para cezası ve 30 gün hak mahrumiyeti verilmesi sebebi ile ilgili kulübün sosyal medyadan yapmış olduğu basın açıklamasına cevap metnidir.

19.11.2016 tarihinde Ağrı Vali Lütfi Yiğenoğlu Stadyumunda Ağrı 1970 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım tarafından müsabaka görevlilerinin fiilen çalışmaları engellenmiş, “Görevlileri Maçımızda İstemiyoruz” diyerek müsabakanın denetçisi ile bir tartışma yaşanmıştır. Müsabaka denetçisi, ev sahipliği yaptığımız müsabakanın selameti açısından müsabaka alanından ayrılarak, müsabakada tartışma yaratılmasının önüne geçmiştir.  Türkiye Futbol Federasyonu, gözlemci ve hakem raporlarına dayanarak denetçinin müsabakayı terk etme sebebini Denetçi Raporu ile istemiştir. Kulüp Başkanına bu sebeple 1000 TL idari para cezası, 30 gün hak mahrumiyeti cezası verilmiştir.

Aynı denetçi, Hakkari Spor ile oynanan müsabakada, müsabaka hakeminin oyuna geri dönmesi için olağanüstü çaba göstermiş, aynı müsabakada olayların büyümemesine yönelik çaba göstermiştir.

Ancak bu hafta sonunda Mardin Spor ile oynanan müsabakada 1-0 yenilerek, BAL ligi 1. Grupta liderin 9 puan gerisine düşen Ağrı 1970 Spor Kulübü, 11 maçta açılan 9 puanlık farkın başarısızlığını kendilerine mal etmektense, başkasına mal etmeyi tercih ederek, kamuoyunu yalan ve yanlış bilgilerle yönlendirmeye çalışmaktadır.  BAL ligi 8 yıldır ilimizde oynanmakta ve bu ligde bu güne kadar 5 farklı kulüp başkanı, 5 farklı takımımız mücadele etmiştir.  Bu ligi Ağrı’da ilk olarak başarı ile temsil eden takım Rıza Sorak Başkanlığında Bayazıt Spor Kulübü olmuş, arada 3 yıl Patnos Gençlik Spor Kulübü temsil etmiş ve en son başarı ile temsil eden takım ise Merkez’de Ağrı Gençlerbirliği Spor olmuştur. Bu lig ilk defa oynanmadığı gibi, son defa da oynanmayacaktır. Bu güne kadar hiçbir kulübümüz elde edilen başarısızlığı başka bir kuruma veya rakip takım taraftarına yüklememiştir.  Oysaki kaybedilen her puanda Ağrı ili farklı bir il ile resmen düşmanlığa itilmiştir. Hakkari Spor, Tatvan Spor ve Mardin Spor müsabakalarının ortak özelliği Ağrı temsilcimizin kaybetmesi ve Ağrı Yönetiminin kin ve nefret politikaları üreterek, kaybedilen müsabaka sonrasında taraftarına suçu farklı yerde aramasına sebebiyet vermiştir. Oysaki esas suçlu 9 puan farkın açılmasını sağlayan teknik heyet ve Ağrı’nın bu takımını bu hale getiren kulüp yönetimidir. Farklı takım taraftarları ile düşmanlık yaratarak başarısızlığı örtmek, bir başarı modeli değil günü kurtarma çabasıdır.

Bilinmelidir ki Ağrı 1970 Spor Kulübü, Ağrı ASKF’nin bir üyesi olup, üyeliğin gerektirdiği her türlü imkândan bugüne kadar faydalanmış bir kulübümüzdür. Bu katkı şu ana kadar 40 Bin TL’ye yaklaşmıştır. Çünkü ASKF’ye üye olmayan kulüpler, referans alamadığı takdirde transfer ücreti olarak üç katı ücret ödemektedir. Eğer ki bahsedilen gibi bir gayri desteğimiz olduysa, neden ASKF üyeliği devam etmektedir. Acaba hangi yöneticisi 40.000 TL’ye yakın destek kendisine vermiştir. Bunun adı savaş değil destektir.

 

Bununla birlikte 10 Yıldır Ağrı Sporuna hizmet eden Ağrı ASKF, BAL liginin figüranı değil, BAL liginin sahibidir. BAL liginin kuruluşunda yer alan, Logosunun belirlenmesinde bile söz sahibi olan, BAL liginin yürümesinde en çok emek veren yapı taşıdır. Bu sadece Ağrı’da değil, ülke genelinde böyledir. ASKF’lerin amacı profesyonel liglere takım çıkartmak değil, adında geçtiği gibi Amatör Spor Kulüplerinin birlikte iş yapabilme olgusunun geliştirilmesini sağlamaktır. Kulüpler bu ligin değişen figüranları, Futbol ise bu ligin esas terimidir.

 

Kamuoyu bilmelidir ki, bu mesele Ağrı ASKF ile Ağrı 1970 Spor Kulübünün meselesi değil, bu mesele tamamen başarısızlığı mal etme meselesidir. Yoksa 9 puanlık farkın alınan ceza ile uzaktan ve yakından hiçbir ilgisi bulunmadığı gibi, sıradan bir ceza kararından öte değildir.

 

 NOT: Kendi şehrimizin takımı olması hasebi ile birçok farklı konu olmasına rağmen bunun dışında basın açıklaması yapmayacağız.  

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

  • Ağrı Vefa Spor U-19 Lig Şampiyonu Oldu
    U-19 finalinde Ağrı 1970 Spor ile karşılaşan ...
  • 8.KURUMLARARASI FUTBOL TURNUVASI STATÜSÜ
    8.KURUMLAR ARASI FUTBOL MÜSABAKALARI STATÜSÜ  ...
  • Federasyonumuzun Acı Günü
    Federasyonumuzun Başkan Yardımcısı Abdullah At...

Yorum Yap