HABERLER / FEDERASYON /

Ağrı Amatör'de Yeni Sezon Fikstürü Belli Oldu

Yayın Tarihi : 2018 Eylül 19 10:39:35

Haberin

Okunma Sayısı
1040

Ağrı Amatör'de Yeni Sezon Fikstürü Belli Oldu

Ağrı Amatör'de Yeni Sezon Fikstürü Belli Oldu

Ağrı Amatör Futbolunda 2018-2019 futbol sezonu U-19 ve 1.Amatör Lig kuraları çekildi.

Ağrı Amatör Futbolunda 2018-2019 futbol sezonu U-19 ve 1.Amatör Lig kuraları çekildi. Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun Aydın Kasar toplantı salonunda gerçekleşen kura çekimine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Ağrı Askf Başkanı Erkan Kösedağ, Futbol İl Temsilcisi Celal Bulut, İl Hakem Kurulu Başkanı Erdinç Güneş, spor taban birlikleri ve spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri katıldı.

Toplantıdan bir önceki sezonun disiplin ihlallerinin yanı sıra yeni sezonda yapılan değişiklikler ve futbol saha komiserlerinin sorunlarına yönelik konuşmalar yapıldı. Yapılan konuşmalar sonrasın kürsüye çıkan Ağrı Askf Başkanı Erkan Kösedağ ” Ülke sporunda bir değişim dönüşüm yaşanıyor. Geçen sezondan farklı olarak Gençlik ve Spor Bakanımız değişti. Yeni bakan yardımcıları atandı. Bununla birllikte Ağrı’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz, Futbol İl Temsilcimiz ve İl Hakem Kurulumuzda değişiklikler oldu. Bu değişim ve dönüşümün gerek ülke sporuna, gerekse ilimiz sporun hayırlar getirmesini diliyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımız geçen sezon faal tüm kulüplerimize 4 ila 5 bin TL arasında nakit yardımında bulundu. Bunun yanısıra iki sezon boyunca yaptığı malzeme destekleri ile spor kulüplerimizin yaşamasına katkıda bulundu. Bizimde her il gibi yerel yönetimlerden spor malzemesi desteğine ihtiyacımız var. Bu taleplerinizi Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Elban’a ilettik. Temennimiz spor sezonu başlamadan önce sizlere malzemelerin kavuşmasıdır.”dedi

Konuşmasında spor kulüpleri başarılar dileyen Kösedağ, toplantı sonrasında bir önceki sezon kendi grubunu lider tamamlayan Ağrı 1970 Spor başkanı Mehmet Yıldırım ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’a plaket takdim etti. Konuşmalar sonrasında kura çekimi yapıldı.

U-19 liginde 10, 1.Amatör Kümede 11 takım liglere iştirak etti. Kura sonucunda 11 takımının mücadele edeceği Ağrı amatör ligi 2 grupta oynanacak maçlarla başlayacak. A grubunda; Patnos Gençlik Spor, Hamur Kümbet Spor, Hamur Spor, Ağrı Vefa Spor ve Ağrı İdmanyurdu Spor yer alırken, B Grubunda; Eleşkirt Spor, İshakpaşa Spor, Diyadin Gençlerbirliği Spor, Aile ve Sosyal Politikalar Spor ve Sanayi Spor yer aldı. 7 Ekimde start alacak Amatör lig maçları deplasmanlı lig şeklinde oynanacak olup gruplarda ilk 2 sıraya giren takımlar playoff grubuna yükselecek. Playoff grubundan çıkan takım Ağrı Amatör Lig şampiyonu olarak BAL Ligine yükselme müsabakası oynayacak. U-19 Ligi ise 23 Eylül tarihinde başlayacak. U-19 ligi şampiyonu, Ağrı’yı U-19 Türkiye Şampiyonasında temsil edecek.

HABERE AİT RESİMLER

Ağrı Amatör'de Yeni Sezon Fikstürü Belli Oldu

Ağrı Amatör'de Yeni Sezon Fikstürü Belli Oldu

Ağrı Amatör'de Yeni Sezon Fikstürü Belli Oldu

Ağrı Amatör'de Yeni Sezon Fikstürü Belli Oldu

Ağrı Amatör'de Yeni Sezon Fikstürü Belli Oldu

Ağrı Amatör'de Yeni Sezon Fikstürü Belli Oldu

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

  • TFF TEMSİLCİLER KURULU BAŞKANI ABDURRAHMAN ARICI’DAN AĞRI ASKF’YE ZİYARET
    Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu Ba...
  • Ağrı Amatöründe kuralar çekildi.
    Kura çekim programına Ağrı Askf Başkanı Erka...
  • AĞRI AMATÖR FUTBOLUNDA 2019-2020 FUTBOL SEZONU PLANLAMASI
    2019–2020 Futbol Sezonunda Ağrı Amatör ligler...

Yorumlar(1)

Kazim yigit
2018 Eylül 26 13:53:24

Saygi deger fedrasyon baskanim gecen sene bana layik gordugunuz spor adamlar odulum nerede saygilarimla


Yorum Yap