HABERLER / SPOR BAKANLIĞI /

DEDESİNİN GAZİ MADALYASIYLA KORE'DE

Yayın Tarihi : 2018 Şubat 12 21:11:34

Haberin

Okunma Sayısı
2931

DEDESİNİN GAZİ MADALYASIYLA KORE'DE

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 23. Kış Olimpiyat Oyunları’nın düzenlendiği Güney Kore'de Türkiye'yi Artistik Patinaj'da temsil edecek olan Alper Uçar ve Alisa Agafonova'yla bir araya geldi.

Güney Kore’de düzenlenen 2018 Kış Olimpiyatları tüm heyecanıyla başlarken, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, milli sporcularımızla bu kez antrenman alanında buluştu.   Bakan Bak, ülkemizi olimpiyatlarda çift, artistik patinaj branşında temsil edecek olan Alper Uçar ve Alisa Agafonova'yı Gangneung Ice Arena'da antrenmanları sonrası ziyaret etti. Sporcularla yakından ilgilenerek moral veren Bakan Osman Aşkın Bak, millilerin heyecanını paylaştı. 

Türkiye'yi uluslararası arenada temsil edecek olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten ikili, "Her sporcunun hayali olan Olimpiyat Oyunlarına Sochi 2014'ün ardından ikinci kez katılıyor olmaktan dolayı son derece mutlu ve heyecanlıyız. Ülkemize başarılı sonuçlarla dönmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” ifadelerini kullandı.

Dedesinin Gazi Madalyasıyla Kore'de

Bakan Osman Aşkın Bak'la sohbet eden milli sporcu Alper Uçar ise Kore gazisi olan dedesinin madalyasını yanında getirdiğini belirterek, "Burada ülkemi temsil ediyor olmanın anlamı benim için çok kıymetli. Madalyayı gören Korelilerin ilgisi çok büyük" şeklinde konuştu.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

  • GÜNEY KORE’DE SPOR BAKANLARI BULUŞMASI
    Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 23...
  • BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ HABERTÜRK TV’DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
    Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ...
  • SPOR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÖMER ALTUNSOY AĞIR’YA GELDİ
    Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdür ...