HABERLER / KONFEDERASYON /

DÖRTLÜ FİNALİN ŞAMPİYONU KARS ASKF

Yayın Tarihi : 2019 Temmuz 22 09:50:19

Haberin

Okunma Sayısı
183

DÖRTLÜ FİNALİN ŞAMPİYONU KARS ASKF

Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan illerinin spor yoluyla kaynaşma ve tanışmalarını hedefleyen Serhad Dörtlü Final müsabakaları Iğdır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Iğdır semt sahasında oynanan ilk karşılaşmada Iğdır ekibi ile Ardahan ekibi mücadele etti. Müsabaka 7-2 Iğdır ekibinin üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci müsabakada ise Kars ekibi, Ağrı ekibini 2-0 lık skorla eledi.


Kars ve Iğdır ekipleri arasında oynanan final karşılaşması ise nefes kesti. İlk yarısı 3-0 Iğdır'ın üstünlüğü ile sona eren karşılaşmanın ikinci yarısında, Kars ekibi attığı gollerle eşitliği sağladı. Normal süresi 3-3 berabere biten maçta penaltı atışlarında gülen taraf Kars ekibi oldu.


İkinci olan Iğdır ekibinin kupasını Ardahan Askf Başkanı Özgür Hamza Küçük takdim ederken, birinci olan Kars ekibinin kupasını ise Ağrı Askf Başkanı Erkan Kösedağ takdim etti. 


Müsabakalara ev sahipliği yapan Iğdır Askf Başkanı Filit Yıldırım " Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde bizlerden katkı ve desteklerini esirgemeyen Iğdır Belediye Eş Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Amacımız Serhad illerini bir araya getirerek onların kaynaşmalarını sağalamktı. bunu başardığımıza inanıyoruz "dedi


Turnuvanın bir buluşma ve kaynaşma organizasyonu olduğunu söyleyen Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ ise " Güzel bir organizasyon oldu. İl maçta Ağrı, ikinci maçta Iğdır ekibini yenen Kars takımı şampiyon oldu. Amacımız sporu her yaştaki insana yaptırabilmekti. Bunu da Serhad illerini biraraya getirerek yaptık. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. " dedi. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

  • AMATÖR FUTBOL LİGLERİ UYGULAMA ESASLARI KİTABI YAYINLANDI
    2019-2020 Sezonu Amatör Futbol Ligleri Uygulama E...
  • Kurumlar Arası Maçların Şampiyonu BARO Oldu
    Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunca gele...
  • Ağrı’nın En İyi Penaltıcısı Belli Oldu
    Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Nike K...

Yorum Yap