HABERLER / FUTBOL FEDERASYONU /

Futbol İl Temsilciliği Seçimi 3 Haziran’da Yapılacak

Yayın Tarihi : 2017 Mayıs 26 18:51:32

Haberin

Okunma Sayısı
587

Futbol İl Temsilciliği Seçimi 3 Haziran’da Yapılacak

Futbol İl Temsilciliği Seçimi 3 Haziran’da Yapılacak

Futbol İl Temsilciliği seçimleri Ağrı ASKF’nin Genel Kurul Toplantısından sonra 2016-2017 futbol sezonunda amatör liglere katılım gösteren spor kulüplerinin birer temsilcisinin katılımı ile yapılacaktır.

Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komiteleri talimatının 5. Maddesinde belirtilen illerdeki Futbol faaliyetlerini yürütmek, Türkiye Birinciliğine varan müsabakaların illerinde düzenlenen faaliyetlerini organize etmek, Futbol Tertip Komitelerine başkanlık etmek, illerinde futbolla ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarla uyumlu çalışmak üzere Federasyona karşı sorumlu olarak görev yapan kişiyi belirlemek amacı ile futbol il temsilciliği seçimleri  yapılacaktır.

 

Futbol İl Temsilciliği seçimleri 3 Haziran'da yapılacak olan Ağrı ASKF’nin Genel Kurul Toplantısından sonra saat 18:30'da 2016-2017 futbol sezonunda amatör liglere katılım gösteren spor kulüplerinin birer temsilcisinin katılımı ile yapılacaktır. Kulüpler, kendilerini temsil edecek yetkilinin ismini imzalı ve mühürlü bir yetki belgesi ile belirtirler. Bu yazı toplantıya katılmadan önce ilgililere verilir.

 

Yeni Futbol İl Temsilcisi Türkiye Futbol Federasyonunun onaylamasıyla İl Temsilcisi görevine başlar. İl Temsilciliği seçimi gizli oy ve açık tasnifle yapılır. Seçilen il temsilcisinin görev süresi 2 (iki) yıldır.

Futbol İl Temsilciliği Görevini yürütecek olanlarda aranan şartlar şöyledir.

 

a) En az lise ve dengi okul mezunu olmak.

b) Futbol Disiplin Talimatları hükümleri gereğince bir defada veya toplam 6 (altı) aydan fazla hak mahrumiyetleri cezaları almamış olmak .

c) Yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmak.

d) Kulüp yönetim kurulu üyesi veya faal antrenör, hakem, gözlemci ve futbolcu olanlar Futbol İl Temsilcisi seçildikten sonra bu görevlerine son vermek zorundadırlar.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

  • Tolunay Kafkas Ağrı'da ki Spor Taban Birlikleri İle Buluştu
    TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas, Ge...
  • Şehitlerimiz anısına saygı duruşu yapılacak
    Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında gö...
  • Turkcell Sağırlar Futbol Ligi Başladı
    Turkcell'in yeni dönemde verdiği sponsorluk dest...

Yorum Yap