HABERLER / SPOR BAKANLIĞI /

SPOR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÖMER ALTUNSOY AĞIR’YA GELDİ

Yayın Tarihi : 2016 Aralık 12 12:36:09

Haberin

Okunma Sayısı
893

SPOR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÖMER ALTUNSOY AĞIR’YA GELDİ

SPOR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÖMER ALTUNSOY AĞIR’YA GELDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan yatırımları yerinde incelemek üzere Ağrı’ya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan yatırımları yerinde incelemek üzere Ağrı’ya geldi.

Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp ve ASKF Başkanı Erkan Kösedağ tarafından hava limanında karşılanan Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, ilk olarak Gençlik Merkezini ziyaret etti. Burada gençlik merkezi çalışmaları hakkında bilgi alan Altunsoy, Gençlerimizin burada hem sosyal hem de kültürel faaliyetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabilirler. Tüm gençlerimiz boş zamanlarını; Kurslarımız, gezilerimiz, gençlik kamplarımız, gibi faaliyetlerde geçirsinler dedi. Gençlik Merkezini gezdikten sonra Mersin Silifke’de düzenlenen Gençlik Kampında başarılı olan Gençlik Merkezi üyesi Vefa Başboğa’ ya tablet hediye etti.

Bitme aşamasına gelen 2500 seyirci kapasiteli Spor Salonunda incelemelerde bulunan Altunsoy, burada Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp’tan tesisler hakkında bilgiler aldı. Altunsoy, yatırımların bittiğinde Ağrı’nın spor alanında önemli yatırımlara kavuşacağını belirtti. Gençlerin huzur ve güven ortamında sportif faaliyetlerde bulunabileceklerini kaydeden Altunsoy, “81 ilde yatırımlarımız var. Bugün de Ağrı ve ilçelerinde devam eden, bitim aşamasına gelen tesis çalışmalarımızı incelemek için geldik. Ağrı ilimiz Başta kayak ve atletizm branşları olmak üzere milli takımlarımıza çok sayıda sporcu kazandırdı. Bitecek olan tesislerimiz ile birlikte bu sayının daha çok artacağına inanıyoruz.

SPORCULARLA BİRE BİR SOHBET

Tesislerde incelemelerde bulunan Altunsoy daha sonra Sporcu Eğitim Merkezini ziyaret etti. Burada geleceğin şampiyon sporcuları ile bire bir sohbet eden Altunsoy, sporcuları da dinlemeyi ihmal etmedi. Altunsoy, Sporun birleştirici özelliği olduğunu belirterek, Ağrı’da gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirmek ve sporun bir yaşam kültürü haline getirilmesi için çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Küçük yaşlardan itibaren yapılan sporun hem vücut hem de zekâ gelişimine olumlu katkı sağladığını bildiren Altunsoy, sağlıklı bir yaşam, fiziksel ve ruhsal gelişim açısından sporun son derece önemli olduğunu söyledi. Ağrı’da Yapılan çalışma ve faaliyetleri yakından takip ederek gerekli desteği vereceğini belirtti.

Sporcuların kaldıkları odaları, duş alma yerlerini, yemekhaneyi ve dinlenme odasını gezen Altunsoy tesislerden memnun kaldığını belirtti.

Programının ikinci gününde ise İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Tesisler Şube Müdürü Cemil Budak ile birlikte aktif olan tüm tesisleri gezen Aytunsoy, hava yolu ile Ankara’ya gitti.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

  • DEDESİNİN GAZİ MADALYASIYLA KORE'DE
    Güney Kore’de düzenlenen 2018 Kış Olimpiyatl...
  • GÜNEY KORE’DE SPOR BAKANLARI BULUŞMASI
    Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 23...
  • BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ HABERTÜRK TV’DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
    Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ...

Yorum Yap